BZX384C5V1-HG3-18 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Dioder – Zener 5.1 V 200 mW ±5% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX384C5V1-HG3-18
DigiKeys varenummer
112-BZX384C5V1-HG3-18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZX384C5V1-HG3-18
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BZX384C5V1-HG3-18 Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
2 µA @ 2 V
Mfr
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Klasse
Automotive
Varestatus
Forældet
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
200 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-323
Impedans (maks.) (Zzt)
40 Ohms