BZX384B6V2-G3-18 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 0
Datablad
På lager: 77
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
På lager: 16
Diodes Incorporated
onsemi
På lager: 6
onsemi
Nexperia USA Inc.
På lager: 39
Nexperia USA Inc.
På lager: 790
Dioder – Zener 6.2 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX384B6V2-G3-18
DigiKeys varenummer
BZX384B6V2-G3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZX384B6V2-G3-18
Beskrivelse
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BZX384B6V2-G3-18 Modeller
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
10 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 µA @ 4 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tolerance
±2%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
200 mW