BZX384B20-G3-08 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 11.505
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 8.200
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
På lager: 21
Diodes Incorporated
onsemi
På lager: 5
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Dioder – Zener 20 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX384B20-G3-08
DigiKeys varenummer
BZX384B20-G3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZX384B20-G3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BZX384B20-G3-08 Modeller
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 nA @ 14 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tolerance
±2%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
200 mW