BZT55B22-GS08 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Dioder – Zener 22 V 500 mW ±2% Overflademontering SOD-80 QuadroMELF
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZT55B22-GS08
DigiKeys varenummer
BZT55B22-GS08-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZT55B22-GS08
Beskrivelse
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 16 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±2%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-80 QuadroMELF
Impedans (maks.) (Zzt)
55 Ohms