BZG05C7V5TR er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
onsemi
På lager: 36.216
Central Semiconductor Corp
På lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Billede for BZG05C7V5TR er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZG05C7V5TR
DigiKeys varenummer
BZG05C7V5GITR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZG05C7V5TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO214AC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 7.5 V 1.25 W Overflademontering DO-214AC (SMA)
EDA/CAD-modeller
BZG05C7V5TR Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 4.5 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.2 V @ 200 mA
Driftstemperatur
150°C
Effekt - Maks.
1.25 W
Impedans (maks.) (Zzt)
3 Ohms