BZG05C13TR3 er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Central Semiconductor Corp
På lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
På lager: 12.657
Datablad
Billede for BZG05C13TR3 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZG05C13TR3
DigiKeys varenummer
BZG05C13TR3-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZG05C13TR3
Beskrivelse
DIODE ZENER 13V 1.25W DO214AC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 13 V 1.25 W Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.2 V @ 200 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Klasse
Automotive
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Effekt - Maks.
1.25 W
Pakke/hus
Impedans (maks.) (Zzt)
400 Ohms
Leverandørs enhedspakning
DO-214AC (SMA)
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 10 V