BZG03C150TR3 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
På lager: 4.314
Datablad
Similar
onsemi
Billede for BZG03C150TR3 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZG03C150TR3
DigiKeys varenummer
BZG03C150TR3GITR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZG03C150TR3
Beskrivelse
DIODE ZENER 150V 1.25W DO214AC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 150 V 1.25 W Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 110 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.2 V @ 500 mA
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Forældet
Pakke/hus
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Leverandørs enhedspakning
DO-214AC (SMA)
Effekt - Maks.
1.25 W
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
300 Ohms