Billede for BZG03C150-HM3-08 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZG03C150-HM3-08
DigiKeys varenummer
BZG03C150-HM3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZG03C150-HM3-08GICT-ND - Afskåret tape (CT)
BZG03C150-HM3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZG03C150-HM3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 150V 1.25W DO214AC
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 150 V 1.25 W ±6% Overflademontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BZG03C150-HM3-08 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 110 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.2 V @ 500 mA
Serie
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±6%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
1.25 W
Leverandørs enhedspakning
DO-214AC (SMA)
Impedans (maks.) (Zzt)
300 Ohms