BAV70-E3-08
DigiKeys varenummer
BAV70-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
BAV70-E3-08CT-ND - Afskåret tape (CT)
BAV70-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BAV70-E3-08
Beskrivelse
DIODE ARRAY GP 70V 250MA SOT23-3
Producentens standard leveringstid
41 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 70 V 250mA (DC) Overflademontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BAV70-E3-08 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.25 V @ 150 mA
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Omvendt gendannelsestid (trr)
6 ns
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 µA @ 70 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Overflademontering
Teknologi
Standard
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
70 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
250mA (DC)