BAS70-04-HE3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 2.983
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 5.950
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
Diode-række 1-par af serieforbindelse 70 V 200mA (DC) Overflademontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BAS70-04-HE3-08
DigiKeys varenummer
112-BAS70-04-HE3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BAS70-04-HE3-08CT-ND - Afskåret tape (CT)
112-BAS70-04-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BAS70-04-HE3-08
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BAS70-04-HE3-08 Modeller
Kategori
Omvendt gendannelsestid (trr)
5 ns
Producenter
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 50 V
Driftstemperatur - Samling
125°C (maks.)
Varestatus
Forældet
Klasse
Automotive
Diodekonfiguration
1-par af serieforbindelse
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
70 V
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
200mA (DC)
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1 V @ 15 mA
Grundlæggende varenummer
Hastighed
Svagt signal =< 200mA (Io), Enhver hastighed