BAS40-06-E3-18
DigiKeys varenummer
112-BAS40-06-E3-18TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BAS40-06-E3-18CT-ND - Afskåret tape (CT)
112-BAS40-06-E3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BAS40-06-E3-18
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOTT 40V 200MA SOT23
Producentens standard leveringstid
41 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig anode 40 V 200mA Overflademontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BAS40-06-E3-18 Modeller
Kategori
Hastighed
Svagt signal =< 200mA (Io), Enhver hastighed
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Omvendt gendannelsestid (trr)
5 ns
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 30 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
125°C (maks.)
Diodekonfiguration
1-pars almindelig anode
Monteringstype
Overflademontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
200mA
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1 V @ 40 mA