BAS40-05-E3-08
DigiKeys varenummer
BAS40-05-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
BAS40-05-E3-08CT-ND - Afskåret tape (CT)
BAS40-05-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BAS40-05-E3-08
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOTT 40V 200MA SOT23
Producentens standard leveringstid
41 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 40 V 200mA (DC) Overflademontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BAS40-05-E3-08 Modeller
Kategori
Hastighed
Svagt signal =< 200mA (Io), Enhver hastighed
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Omvendt gendannelsestid (trr)
5 ns
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 30 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
125°C (maks.)
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Overflademontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
200mA (DC)
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1 V @ 40 mA