5KP48A-E3/54
DigiKeys varenummer
5KP48A-E3/54GITR-ND - Tape & Reel (TR)
5KP48A-E3/54GICT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
5KP48A-E3/54
Beskrivelse
TVS DIODE 48VWM 77.4VC P600
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
77,4V Klemme 64,6A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
64,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Hulmontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
P600, Aksial
Spænding - returspænding (Typ)
48V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
53,3V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
77,4V