5KP15A-E3/73 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Direkte
På lager: 763
Datablad
Littelfuse Inc.
På lager: 164
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Microchip Technology
STMicroelectronics
På lager: 206
STMicroelectronics
På lager: 990
På lager: 36
24,4V Klemme 205A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
5KP15A-E3/73
DigiKeys varenummer
5KP15A-E3/73-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
5KP15A-E3/73
Beskrivelse
TVS DIODE 15VWM 24.4VC P600
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
5KP15A-E3/73 Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
205A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Emballage
Tape & Box (TB)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Hulmontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
15V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
16,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
24,4V