1.5SMC480A-E3/57T det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Diotec Semiconductor
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 3.442
Datablad
STMicroelectronics
På lager: 676
658V Klemme 2,28A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
1.5SMC480A-E3/57T
DigiKeys varenummer
1.5SMC480A-E3/57TGITR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1.5SMC480A-E3/57T
Beskrivelse
TVS DIODE 408VWM 658VC DO214AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
2,28A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
408V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
456V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
658V