WSLT2512R0100FEA
DigiKeys varenummer
WSLT-.01TR-ND - Tape & Reel (TR)
WSLT-.01CT-ND - Afskåret tape (CT)
WSLT-.01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
WSLT2512R0100FEA
Beskrivelse
RES 0.01 OHM 1% 1W 2512
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 mOhms ±1% 1W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Metalelement
EDA/CAD-modeller
WSLT2512R0100FEA Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 275°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2512 (6332 metrisk)
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,125" B (6,35mm x 3,18mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,035" (0,89mm)