WSLP0805R0300FEA
DigiKeys varenummer
541-10037-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-10037-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-10037-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
WSLP0805R0300FEA
Beskrivelse
RES 0.03 OHM 1% 1/2W 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
30 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Metalelement
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
WSLP0805R0300FEA Modeller
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 170°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,023" (0,58mm)