WSLP0603R1000DEA er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
100 mOhms ±0,5% 0,4W, 2/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Metalelement
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
WSLP0603R1000DEA
DigiKeys varenummer
541-WSLP0603R1000DEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-WSLP0603R1000DEACT-ND - Afskåret tape (CT)
541-WSLP0603R1000DEADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
WSLP0603R1000DEA
Beskrivelse
RES 0.1 OHM 0.5% 2/5W 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 170°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,060" L x 0,030" B (1,52mm x 0,76mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,023" (0,58mm)