WSLP0603R0250FEA | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | WSLP0603R0250FEA |
Beskrivelse | RES 0.025 OHM 1% 2/5W 0603 |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 25 mOhms ±1% 0,4W, 2/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Metalelement |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | WSLP0603R0250FEA Modeller |
Mfr | Temperaturkoefficient ±75ppm/°C |
Serie | Driftstemperatur –65°C – 170°C |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Pakke/hus 0603 (1608 metrisk) |
Varestatus Aktiv | Leverandørs enhedspakning |
Modstand | Klassificeringer AEC-Q200 |
Tolerance | Størrelse/dimension 0,060" L x 0,030" B (1,52mm x 0,76mm) |
Effekt (Watt) | Højde - Monteret (maks.) 0,023" (0,58mm) |