WSL2512R0150FEA18
DigiKeys varenummer
WSLH-.015TR-ND - Tape & Reel (TR)
WSLH-.015CT-ND - Afskåret tape (CT)
WSLH-.015DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
WSL2512R0150FEA18
Beskrivelse
RES 0.015 OHM 1% 2W 2512
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 mOhms ±1% 2W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Metalelement
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
WSL2512R0150FEA18 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 170°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2512 (6332 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,125" B (6,35mm x 3,18mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,035" (0,89mm)