WSL0805R0100FEA18
DigiKeys varenummer
WSLB-.01TR-ND - Tape & Reel (TR)
WSLB-.01CT-ND - Afskåret tape (CT)
WSLB-.01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
WSL0805R0100FEA18
Beskrivelse
RES 0.01 OHM 1% 1/4W 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser Metalelement
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
WSL0805R0100FEA18 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 170°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,46mm)