WFMB2512R0500FEA
DigiKeys varenummer
541-10282-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-10282-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-10282-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
WFMB2512R0500FEA
Beskrivelse
RES 0.05 OHM 3.0 W 1% 2512 SMD
Detaljeret beskrivelse
50 mOhms ±1% 3W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Metalfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
WFMB2512R0500FEA Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 170°C
Pakke/hus
2512 (6332 metrisk)
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,125" B (6,35mm x 3,18mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)