WFCP0508R0200FE66
DigiKeys varenummer
541-WFCP0508R0200FE66TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-WFCP0508R0200FE66CT-ND - Afskåret tape (CT)
541-WFCP0508R0200FE66DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
WFCP0508R0200FE66
Beskrivelse
RES 0.02 OHM .5 W 1% 0508 SMD
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand Bred 0805 (2012 metrisk), 0508 Anti-svovl, Strømregistrering Metalfolie
Funktioner
Anti-svovl, Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
Bred 0805 (2012 metrisk), 0508
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,051" L x 0,079" B (1,30mm x 2,00mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,031" (0,80mm)