TNPW1206150KBEEN
DigiKeys varenummer
541-3841-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-3841-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-3841-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TNPW1206150KBEEN
Beskrivelse
RES 150K OHM 0.1% 0.52W 1206
Detaljeret beskrivelse
150 kOhms ±0,1% 0,52W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
TNPW1206150KBEEN Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)