TNPW08052K61BYEA
DigiKeys varenummer
TNPW08052K61BYEA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TNPW08052K61BYEA
Beskrivelse
RES 2.61K OHM 0.1% 0.26W 0805
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.61 kOhms ±0,1% 0,26W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TNPW08052K61BYEA Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)