TNPW0805165RBYEN
DigiKeys varenummer
TNPW0805165RBYEN-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TNPW0805165RBYEN
Beskrivelse
RES 165 OHM 0.1% 0.26W 0805
Detaljeret beskrivelse
165 Ohms ±0,1% 0,26W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
TNPW0805165RBYEN Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)