TNPW040215K0BEED
DigiKeys varenummer
TNP15.0KDATR-ND - Tape & Reel (TR)
TNP15.0KDACT-ND - Afskåret tape (CT)
TNP15.0KDADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TNPW040215K0BEED
Beskrivelse
RES 15K OHM 0.1% 0.13W 0402
Detaljeret beskrivelse
15 kOhms ±0,1% 0,13W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
TNPW040215K0BEED Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)