RWR74N10R0DRBSL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Parametrisk ækvivalent
10 Ohms ±0,5% 5W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent, Induktionsfri Trådviklet spolemodstand
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RWR74N10R0DRBSL
DigiKeys varenummer
RWR74N10R0DRBSL-ND
Producenter
Producentens varenummer
RWR74N10R0DRBSL
Beskrivelse
RES 10 OHM 5W 0.5% WW AXIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RWR74N10R0DRBSL Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 250°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,312" diam. x 0,875" L (7,92mm x 22,23mm)
Fejlfrekvens
R (0,01%)