RNR65H2320FPB14
DigiKeys varenummer
541-RNR65H2320FPB14-ND
Producenter
Producentens varenummer
RNR65H2320FPB14
Beskrivelse
RES 232 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
232 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent Metalfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Størrelse/dimension
0,180" diam. x 0,562" L (4,57mm x 14,27mm)
Fejlfrekvens
P (0,1%)