RNR60H2672FSBSL
DigiKeys varenummer
RNR60H2672FSBSL-ND
Producenter
Producentens varenummer
RNR60H2672FSBSL
Beskrivelse
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
26.7 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent Metalfilm
EDA/CAD-modeller
RNR60H2672FSBSL Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Størrelse/dimension
0,097" diam. x 0,280" L (2,46mm x 7,11mm)
Fejlfrekvens
S (0,001%)