RNC60H2051BPRSL
DigiKeys varenummer
RNC60H2051BPRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNC60H2051BPRSL
Beskrivelse
RES 2.05K OHM 1/4W .1% AXIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.05 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent, Svejsbar Metalfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Størrelse/dimension
0,097" diam. x 0,280" L (2,46mm x 7,11mm)
Fejlfrekvens
P (0,1%)