RNC60H2002FSRE6
DigiKeys varenummer
541-RNC60H2002FSRE6TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RNC60H2002FSRE6CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
RNC60H2002FSRE6
Beskrivelse
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent, Svejsbar Metalfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RNC60H2002FSRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
Størrelse/dimension
0,097" diam. x 0,280" L (2,46mm x 7,11mm)
Fejlfrekvens
S (0,001%)