RNC60H1202DRB14
DigiKeys varenummer
RNC60H1202DRB14-ND
Producenter
Producentens varenummer
RNC60H1202DRB14
Beskrivelse
RES 12K OHM 1/4W .5% AXIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12 kOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent, Svejsbar Metalfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RNC60H1202DRB14 Modeller
Funktioner
Militær, Fugtresistent, Svejsbar
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Leverandørs enhedspakning
Aksial
Modstand
Størrelse/dimension
0,097" diam. x 0,280" L (2,46mm x 7,11mm)
Tolerance
Antal termineringer
2
Effekt (Watt)
Fejlfrekvens
R (0,01%)