RNC55J1402FSB14 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | RNC55J1402FSB14-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | RNC55J1402FSB14 |
Beskrivelse | RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 14 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent, Svejsbar Metalfilm |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | RNC55J1402FSB14 Modeller |
Kategori | Funktioner Militær, Fugtresistent, Svejsbar |
Mfr | Temperaturkoefficient ±25ppm/°C |
Serie | Driftstemperatur –65°C – 175°C |
Emballage Bulk | Pakke/hus |
Varestatus Fås ikke længere hos DigiKey | Leverandørs enhedspakning Aksial |
Modstand | Størrelse/dimension 0,094" diam. x 0,250" L (2,39mm x 6,35mm) |
Tolerance | Antal termineringer 2 |
Effekt (Watt) | Fejlfrekvens S (0,001%) |