RNC50K5972DPRSL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Datablad
59.7 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent, Svejsbar Metalfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNC50K5972DPRSL
DigiKeys varenummer
541-RNC50K5972DPRSLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNC50K5972DPRSL
Beskrivelse
RES 59.7K OHM 0.5% 1/10W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RNC50K5972DPRSL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Størrelse/dimension
0,070" diam. x 0,150" L (1,78mm x 3,81mm)
Fejlfrekvens
P (0,1%)