RN65D1503FRE6
DigiKeys varenummer
541-RN65D1503FRE6TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RN65D1503FRE6CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
RN65D1503FRE6
Beskrivelse
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL
Detaljeret beskrivelse
150 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Militær, Fugtresistent, Sikkerhed Metalfilm
EDA/CAD-modeller
RN65D1503FRE6 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,180" diam. x 0,562" L (4,57mm x 14,27mm)