RN60D5361FR36 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Parametrisk ækvivalent
5.36 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Militær, Fugtresistent, Sikkerhed Metalfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RN60D5361FR36
DigiKeys varenummer
RN60D5361FR36-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RN60D5361FR36
Beskrivelse
RES 5.36K OHM 1/4W 1% AXIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RN60D5361FR36 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Størrelse/dimension
0,145" diam. x 0,344" L (3,68mm x 8,74mm)