RN55C7152FB14
DigiKeys varenummer
RN55C7152FB14-ND
Producenter
Producentens varenummer
RN55C7152FB14
Beskrivelse
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL
Detaljeret beskrivelse
71.5 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Militær, Fugtresistent, Sikkerhed Metalfilm
EDA/CAD-modeller
RN55C7152FB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,090" diam. x 0,240" L (2,29mm x 6,10mm)