RN55C1981BRSL | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | RN55C1981BRSL-ND - Tape & Reel (TR) |
Producenter | |
Producentens varenummer | RN55C1981BRSL |
Beskrivelse | RES 1.98K OHM 1/8W .1% AXIAL |
Producentens standard leveringstid | 13 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1.98 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Militær, Fugtresistent, Sikkerhed Metalfilm |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | RN55C1981BRSL Modeller |
Kategori | Funktioner Flammehæmmende belægning, Militær, Fugtresistent, Sikkerhed |
Mfr | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Serie | Driftstemperatur –65°C – 175°C |
Emballage Tape & Reel (TR) | Pakke/hus |
Varestatus Aktiv | Leverandørs enhedspakning Aksial |
Modstand | Størrelse/dimension 0,090" diam. x 0,240" L (2,29mm x 6,10mm) |