RN50E8201FB14
DigiKeys varenummer
RN50E8201FB14-ND
Producenter
Producentens varenummer
RN50E8201FB14
Beskrivelse
RES 8.2K OHM 1/20W 1% AXIAL
Detaljeret beskrivelse
8.2 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Militær, Fugtresistent, Sikkerhed Metalfilm
EDA/CAD-modeller
RN50E8201FB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,065" diam. x 0,150" L (1,65mm x 3,81mm)