RLR20C6201FMR36
DigiKeys varenummer
541-RLR20C6201FMR36TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RLR20C6201FMR36
Beskrivelse
RES 6.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
6.2 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent, Svejsbar Metalfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Størrelse/dimension
0,138" diam. x 0,375" L (3,51mm x 9,53mm)
Fejlfrekvens
M (1%)