RLR20C10R0GRB14
DigiKeys varenummer
541-RLR20C10R0GRB14-ND
Producenter
Producentens varenummer
RLR20C10R0GRB14
Beskrivelse
RES 10 OHM 2% 1/2W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
10 Ohms ±2% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent, Svejsbar Metalfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RLR20C10R0GRB14 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,138" diam. x 0,375" L (3,51mm x 9,53mm)
Fejlfrekvens
R (0,01%)