RLR05C12R0FSB14
DigiKeys varenummer
541-RLR05C12R0FSB14-ND
Producenter
Producentens varenummer
RLR05C12R0FSB14
Beskrivelse
RES 12 OHM 1% 1/8W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
12 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Modstande til hulmontering Aksial Militær, Fugtresistent, Svejsbar Metalfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,066" diam. x 0,150" L (1,68mm x 3,81mm)
Fejlfrekvens
S (0,001%)