RH025360R0FE02
DigiKeys varenummer
541-RH025360R0FE02-ND
Producenter
Producentens varenummer
RH025360R0FE02
Beskrivelse
RH-25 360 1% E02 E4
Detaljeret beskrivelse
360 Ohms ±1% 25W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 250°C
Størrelse/dimension
1,062" L x 1,080" B (26,97mm x 27,43mm)
Modstand
360 Ohms
Højde - Monteret (maks.)
0,561" (14,25mm)
Tolerance
±1%
Lederudformning
Loddeører
Effekt (Watt)
25W