RH025250R0FE02
DigiKeys varenummer
541-RH025250R0FE02-ND
Producenter
Producentens varenummer
RH025250R0FE02
Beskrivelse
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 25W
Detaljeret beskrivelse
250 Ohms ±1% 25W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 250°C
Serie
Funktioner
Fugtresistent
Modstand
250 Ohms
Størrelse/dimension
1,062" L x 1,080" B (26,97mm x 27,43mm)
Tolerance
±1%
Højde - Monteret (maks.)
0,561" (14,25mm)
Effekt (Watt)
25W