RER70F1002RC02
DigiKeys varenummer
541-RER70F1002RC02-ND
Producenter
Producentens varenummer
RER70F1002RC02
Beskrivelse
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 20W
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±1% 20W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Funktioner
Induktionsfri
Mfr
Belægning, hustype
Aluminium
Serie
Monteringsfunktion
Flanger
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
1,062" L x 1,080" B (26,97mm x 27,43mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,561" (14,25mm)
Modstand
10 kOhms
Lederudformning
Loddeører
Tolerance
±1%
Pakke/hus
Aksial, Boks
Effekt (Watt)
20W
Fejlfrekvens
R (0,01%)
Sammensætning
Trådviklet spolemodstand
Klasse
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Kvalifikation
Driftstemperatur
-55°C – 250°C