RER60F2671RC02 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
2.67 kOhms ±1% 5W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RER60F2671RC02
DigiKeys varenummer
RER60F2671RC02-ND
Producenter
Producentens varenummer
RER60F2671RC02
Beskrivelse
RES CHAS MNT 2.67K OHM 1% 5W
Detaljeret beskrivelse
Størrelse/dimension
0,600" L x 0,646" B (15,24mm x 16,41mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,335" (8,51mm)
Modstand
2.67 kOhms
Tolerance
±1%
Effekt (Watt)
5W
Fejlfrekvens
R (0,01%)
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Kvalifikation
Driftstemperatur
-55°C – 250°C