RE60G68R0C02
DigiKeys varenummer
541-RE60G68R0C02-ND
Producenter
Producentens varenummer
RE60G68R0C02
Beskrivelse
RH-5 68 1% RE60G68R0 C02
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
68 Ohms ±1% 5W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Driftstemperatur
-55°C – 250°C
Mfr
Belægning, hustype
Aluminium
Serie
Monteringsfunktion
Flanger
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,600" L x 0,646" B (15,24mm x 16,41mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,335" (8,51mm)
Modstand
68 Ohms
Lederudformning
Loddeører
Tolerance
±1%
Pakke/hus
Aksial, Boks
Effekt (Watt)
5W
Klasse
Sammensætning
Trådviklet spolemodstand
Kvalifikation
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C