RCWE2010R680FKEA
DigiKeys varenummer
RCWE.68GTR-ND - Tape & Reel (TR)
RCWE.68GCT-ND - Afskåret tape (CT)
RCWE.68GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCWE2010R680FKEA
Beskrivelse
RES 0.68 OHM 1% 1W 2010
Detaljeret beskrivelse
680 mOhms ±1% 1W Chipmodstand 2010 (5025 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCWE2010R680FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2010 (5025 metrisk)
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,098" B (5,00mm x 2,50mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)