RCWE1210R560FKEA
DigiKeys varenummer
RCWE.56FTR-ND - Tape & Reel (TR)
RCWE.56FCT-ND - Afskåret tape (CT)
RCWE.56FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCWE1210R560FKEA
Beskrivelse
RES 0.56 OHM 1% 1W 1210
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 mOhms ±1% 1W Chipmodstand 1210 (3225 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCWE1210R560FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1210 (3225 metrisk)
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,098" B (3,10mm x 2,50mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)